Szkoła Tańca
Jazz Like That

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z tańcem towarzyskim przy dźwiękach muzyki jazzowej? Bez wątpienia pomoże Ci w tym nauka tańca swing – niezwykle popularnego w latach 20., 30. oraz 40. XX wieku!

Ofertę kierujemy do każdego – zarówno do osób mających doświadczenie w swingu, jak i do tych, które chcą spróbować czegoś całkiem nowego. Nauka tańca odbywa się w Pałacu Spiskim na Rynku Głównym w Krakowie w grupach o wyrównanym poziomie, dlatego nie musisz się obawiać o zbyt wysoki bądź zbyt niski dla Ciebie poziom.

Kursy rozpoczynają się co 3 miesiące i są prowadzone przez otwartych i pełnych energii instruktorów z wieloletnim doświadczeniem. Dzielą się oni z kursantami nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale także miłością do ruchu, muzyki, a także innych ludzi.

Zajęcia

Kursy tańca odbywają się od początku października do końca czerwca w systemie trymestrów. Każdy kurs składa się z 3 trymestrów, a każdy trymestr to 3 miesiące nauki. Pojedyncze zajęcia trwają 90 minut, w tym ostatnie 15 minut to czas na ćwiczenie materiału i indywidualny feedback od instruktorów.

I trymestr: 1.10-21.12

II trymestr: 8.01-25.03

III trymestr: 3.04-26.06

Dni wolne od zajęć to: 2017: 31.10-2.11; 2018: 1.01-7.01, 30.04-06.05, 31.05

Dla początkujących

Początek lata - początek nowej przygody!

Jeśli lubisz muzykę i atmosferę lat 20’ - 40’ ubiegłego wieku, masz ochotę zdrowo się poruszać i poznać radosnych ludzi z pasją - trafiłeś w odpowiednie miejsce! Właśnie tutaj może być początek Twojej przygody ze swingiem, rozwojem ruchowym, stylowymi potańcówkami, nietuzinkowymi rozmowami, a to wszystko w atmosferze uśmiechu i beztroski. Bo takie właśnie są tańce swingowe - frywolne i radosne.

Lato - idealna pora, żeby rozpocząć taneczną przygodę ze swingiem, który idealnie wpasowuje się w sielankową atmosferę wakacji i szaleństwa. A nasza oferta skonstruowana jest tak, żeby nie musieć tracić urlopów i wciąż mieć czas na wyjazdy i odpoczynek. Czekają nas intensywne, skumulowane w czasie kursy (zajęcia 2x w tygodniu) oraz takie bardziej rekreacyjne (zajęcia 1 w tygodniu). Do wyboru mamy też dwa rodzaje tańców swingowych, tak że każdy znajdzie coś dla siebie:

Lindy Hop (kursy Let’s Start i Let’s Start Intensive), który wygląda tak:

Collegiate Shag (kurs Turbo Turtle Intensive), który można podglądnąć tu:

Oferta kursów na lato 2018:

Let's Start Intensive
Let's Start
Turbo turtle

Przyjmujemy zapisy solo bądź w parach, choć szczerze rekomendujemy te drugie.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Serdecznie zapraszamy :)

Grafik

×

Poziomy

 • Zajęcia regularne
 • Wakacje

 • Lindy Hop
 • Collegiate Shag
 • Solo Jazz
 • Lindy Hop
 • Collegiate Shag
 • Solo Jazz
 • Ekstra
 • Let's Start 1
 • Let's Start 2
 • Let's Start 3
 • Let's Go
 • Let's Move
 • Let's Play - Fun&Joy
 • Let's Play - Blood&Tears
 • Turbo turtle 1
 • Turbo turtle 2
 • Crazy rabbit
 • Happy Feets
 • Move Your Body
 • Let's Start
 • Plaża
 • Cicha Woda
 • Wielki Błękit
 • Turbo turtle
 • Speedy Gonzales
 • Struś Pędziwiart (mig mig)
 • Followers/Leaders Only
 • Killer Boogie
 • Open Summer Class
 • Intensive Private Group Class

Wybierz taniec, a potem poziom

(można też klikać na grafik)

Zaczynasz swoją przygodę z Lindy Hop. Nieważne czy coś wcześniej tańczyłeś, czy to Twoje pierwsze taneczne kroki. Jedyne wymagania, jakie musisz spełniać aby zapisać się na ten poziom, to chęć nauki, zabawy i odrobina pracowitości. Podczas kursu dowiesz się, czym jest Lindy Hop i jak można tańczyć w parze do muzyki swingowej. Wprowadzimy Cię w klimat retro-potańcówek z czasów Ery Swingu i sprawimy, że sala przepełniona tancerzami nie będzie Ci straszna. Poznasz podstawowe pojęcia i kroki charakterystyczne dla tej techniki oraz nauczysz się tańczyć do utworów o różnym tempie.

Kontynuacja kursu Lindy Hop - Let's Start 1. Jesteś wciąż na początku swojej przygody z Lindy Hopem. Znasz już podstawowe rytmiki , przejścia , figury i próbujesz swoich sił na potańcówkach. Jesteś ciekawy co będzie dalej. Podczas kursu dowiesz więcej o Lindy Hop i o muzyce swingowej. Sprawimy, że będziesz się czuł coraz pewniej w czasie retro-potańcówek z czasów Ery Swingu i oswoisz się z salą przepełnioną tancerzami. Poznasz kolejne pojęcia i kroki charakterystyczne dla tej techniki oraz nauczysz się tańczyć do utworów o coraz szybszym tempie.

Kontynuacja kursu Lindy Hop - Let's Start 2. Masz już za sobą kilka miesięcy nauki Lindy Hopu. Znasz niezliczoną ilość 6-countowych przejść i najważniejsze 8-countowe takie jak she-goes, he-goes, promenade, swingout. Wiesz co to fraza i zaczynasz myśleć o strukturze muzyki swingowej. Na tym kursie poznasz podstawy Charlestona, nowe footworki, rytmiki i bardziej złożone przejścia. Będziesz pracowć m.in. nad połączeniem z partnerem, koordynacją ciała, płynnością ruchu i muzykalnością. Nauczysz się też tańczyć do bardzo szybkiej muzyki tak, żeby nie musieć po tańcu robić 5 minutowej przerwy:).

Znasz już podstawy Lindy Hop i tańczysz przynajmniej od kilku miesięcy (tzn. masz za sobą kurs Let’s start, odpowiadający mu kurs w innej szkole tańców swingowych lub kilka warsztatów weekendowych i sporo potańcówek :) Potrafisz tańczyć w rozliczeniach 6-count i 8-count w rytmice groove walk i triple step. Znasz podstawowe przejścia, takie jak: he goes, she goes, promenade, tuck turn, send out, lindy circle, side passes i basic swing out. Na tym kursie poszerzysz swój repertuar tanecznych kroków i przejść, nabierzesz swobody w prowadzeniu i podążaniu. Uporządkujesz swoje podstawy i dowiesz się znacznie więcej o technice Lindy Hop. Poznasz strukturę muzyki swingowej i rozwiniesz umiejętność improwizacji w tańcu w parze.

Na dobre wsiąknąłeś już w swingowy klimat – masz za sobą regularne kursy i warsztaty na międzynarodowym poziomie, a na potańcówkach czujesz się jak ryba w wodzie. W tańcu nie boisz się improwizacji i zaczynasz tworzyć własne wariacje. Potrzebujesz usystematyzowania swojej wiedzy i pracy nad świadomością ciała. Ten kurs pozwoli Ci zarówno na powrót do podstaw, jak też rozwinie Twoje umiejętności w zakresie muzykalności i improwizacji. Dowiesz się, jak możesz w pełni wykorzystywać swoją rolę na parkiecie jako leader lub follower – być aktywnym i kreatywnym, minimalizować zbędne sygnały i inspirować swoich partnerów/partnerki.

Masz za sobą przynajmniej dwa swingowe lata przepełnione potańcówkami i zajęciami, a na zagranicznych warsztatach kwalifikujesz się do grup advanced lub intermediate/advanced. Swój poziom oceniasz jako zaawansowany, ale chcesz wciąż rozwijać swoją technikę taneczną na regularnych zajęciach. Taniec to dla Ciebie przede wszystkim dobra zabawa w dobrym towarzystwie – nie interesuje Cię zdobywanie kolejnych trofeów i katorżnicza praca na zajęciach. Na tym kursie dostaniesz to, co jest Ci najbardziej potrzebne – nowe inspirujące wariacje, technikę Lindy Hop na zaawansowanym poziomie, sporą dawkę wiedzy z zakresu muzykalności. Niewielka grupa i wyrównany poziom pozwolą Ci wykorzystać do maksimum czas na zajęciach. Istotnym elementem zajęć jest practis, czyli własne/w parze ćwiczenie i przyswojenie poznanego materiału pod okiem instruktorów oraz indywidualny feedback.

Uważasz, że treningów nigdy dosyć. Jesteś tytanem pracy, a swing to Twoje drugie imię. Nie straszna jest Ci krytyka i ciągłe uwagi od instruktorów. Będziesz pracować bez wytchnienia, aż osiągniesz zamierzone cele. Potrafisz przez półtorej godziny bez przerwy ćwiczyć rock step, a owce przed snem liczysz tylko do ośmiu. Ten kurs jest dla Ciebie. Sporo uwagi poświęcimy podstawom tanecznym – posłużą temu między innymi długie rozgrzewki, podczas których będziemy szlifować technikę obrotów, poznawać elementy klasyki, rozciągać i gimnastykować nasze ciała. Zajęcia będą się opierać w dużej mierze na pracy własnej – wymagają więc dyscypliny i wewnętrznej motywacji.

To początek Twojej ścieżki krokami Collegiate Shag. Jesteś osobą energetyczną, żywiołową i uwielbiasz skoczne swingowe rytmy. Lubisz lub chcesz spróbować tańczyć w parze oraz popracować nad swoją kondycją i muzykalnością. Na tym kursie poznasz fundamenty Collegiate Shag, nauczysz się kroku podstawowego oraz bazowych przejść. Nabędziesz umiejętność tańczenia nawet do bardzo szybkiej muzyki – nie tracąc przy tym oddechu. I co najważniejsze – pomożemy Ci jak najszybciej wykorzystywać nowo nabyte umiejętności na swingowych potańcówkach! Jeśli już tańczysz któryś z tańców swingowych, Collegaite Shag z pewnością doda Ci energii i zwinności. Zainspiruje Cię do nowych rozwiązań i zwróci Twoją uwagę na rytm.

Kurs Turbo Turtle 2 przeznaczony jest dla tych, którzy ukończyli pierwszą część kursu Turbo Turtle, bądź wiedzą już co nieco o Collegiate Shagu z innych źródeł. Jeśli więc znasz dwie co najmniej dwie wersje kroku podstawowego, potrafisz zrobić podstawowe figury takie takie jak free spin, tuck turn, marynarz, sugar push czy shag out i do tego nie przerażają Cię tempa w okolicach 220 BPM, ten kurs jest dla Ciebie. Przez najbliższe 3 miesiące będziemy pracować nad coraz większą swobodą w szybszych tempach, nie tylko jeśli chodzi o kondycję ciała, ale także bawiąc się krokiem podstawowym. Poszerzymy zakres przejść i figur oraz jeszcze bardzie skupimy się na połączeniu Collegiate Shaga z muzyką. Owoce pracy powinny być widoczne nie tylko w Shagu, ale także w innych tańcach swingowych.

Z Collegiate Shagiem poznaliście się już przynajmniej kilka miesięcy temu i polubiliście z wzajemnością. Masz już za sobą podstawowy kurs Collegiate Shag lub byłeś na kilku warsztatach weekendowych i ćwiczysz podczas potańcówek. Nie są Ci obce podstawowe przejścia takie jak: send out, side pass, tuck turn, basket, sugar push oraz basic shag out. Na tym kursie poznasz nowe przejścia i wariacje rytmiczne. Poprawisz połączenie z partnerem i zyskasz większą wolność dzięki umiejętności prowadzenia i podążania dowolnej ilości "slowów" oraz "quicków". Poprawisz swoją muzykalność, zdolności improwizacyjne i popracujesz nad różnicowaniem energii podczas tańca. Nauczysz się wplatać w taniec jazzowe kroki oraz podstawowe air-stepy.

Kurs solo jazz dla początkujących. W ramach tego kursu poznasz najsłynniejsze jazzowe kroki i układy (lub fragmenty układów - m.in. Shim Sham czy Big Apple). Będziesz rozwijać umiejętność improwizacji, poprawisz koordynację ciała, skupisz się nie tylko na pracy nóg ale także rąk i głowy. Poznasz strukturę muzyki swingowej i rozwiniesz swoją muzykalność. Kurs ten przeznaczony jest zarówno dla ludzi, którzy chcą wzbogacić swój taniec w parze, jak i ludzi, którzy po prostu lubią tańczyć i nie potrafią ustać spokojnie słysząc ulubioną piosenkę.

Kurs solo, szczególnie polecany wszystkim tancerzom na zaawansowanym poziomie. Praca odbywa się na dwóch poziomach: poznawania jazzowych kroków i fragmentów choreografii oraz rozwijania indywidualnych umiejętności przydatnych w tańcu w parze. Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:

Tańczysz od dawna, ale nie widzisz postępów lub są one zbyt wolne

Chcesz się dowiedzieć, jak możesz być bardziej odpowiedzialny za swój taniec (także tańcząc w parze)

Chcesz uzyskać więcej swobody w tańcu solo

Chcesz poszerzyć swój repertuar jazzowych kroków

Zaczynasz swoją przygodę z Lindy Hop. Nieważne czy coś wcześniej tańczyłeś, czy to Twoje pierwsze taneczne kroki. Jedyne wymagania, jakie musisz spełniać aby zapisać się na ten poziom, to chęć nauki, zabawy i odrobina pracowitości. Podczas kursu dowiesz się, czym jest Lindy Hop i jak można tańczyć w parze do muzyki swingowej. Wprowadzimy Cię w klimat retro-potańcówek z czasów Ery Swingu i sprawimy, że sala przepełniona tancerzami nie będzie Ci straszna. Poznasz podstawowe pojęcia i kroki charakterystyczne dla tej techniki oraz nauczysz się tańczyć do utworów o różnym tempie.

Masz już za sobą mniej lub bardziej trudny:) początek przygody z Lindy Hop. Znasz podstawowe figury (tuck turn, send out, freeze, jump itp.), sporo 6-countowych przejść i wiesz o istnieniu przejść 8-countowych. Powoli zaczynasz myśleć o swojej muzykalności i tańczyć do szybszego tempa. Coraz bardziej zagłębiasz się w świat Swingu i coraz chętniej pojawiasz się na potańcówkach.

Znasz dobrze podstawy Lindy Hop i tańczysz przynajmniej około roku (lub nieco krócej, ale intensywnie i korzystając z warsztató weekendowych). Potrafisz swobodnie tańczyć w rozliczeniach 6-count i 8-count w rytmice groove walk, triple step i kick step, coraz częściej wprowadzając (świadomie:D) do nich wariacje. Znasz już dobrze charakterystyczne dla tego tańca przejścia przejścia (he goes, she goes, promenade, lindy circle, swing out, texas tommy itp.) i zaczynasz (najszęściej specjalnie:D) wymyślać własne. Na swingowych potańcówkach czujesz się jak ryba w wodzie i tańczysz niezależnie od granego tempa.

Masz już za sobą kilka regularnych kursów i warsztaty na międzynarodowym poziomie. Znasz tyle przejść i figur, że dla niektórych brakuje nazw :). Nie zastanawiasz się już czy pójść na potańcówkę, tylko gdzie i kiedy. Nie boisz się improwizacji, tworzysz własne wariacje i czujesz swobodnie niezależnie od tempa. Myślisz już świadomie o swoim tańcu, starasz się nie robić przypadkowych rzeczy i zamiast na nauce kolejnych figur, bardziej skupiasz się na sprawnościowym i rytmicznym rozwoju swojego ciała.

To początek Twojej ścieżki krokami Collegiate Shag. Jesteś osobą energetyczną, żywiołową i uwielbiasz skoczne swingowe rytmy. Lubisz lub chcesz spróbować tańczyć w parze oraz popracować nad swoją kondycją i muzykalnością. Na tym kursie poznasz fundamenty Collegiate Shag, nauczysz się kroku podstawowego oraz bazowych przejść. Nabędziesz umiejętność tańczenia nawet do bardzo szybkiej muzyki – nie tracąc przy tym oddechu. I co najważniejsze – pomożemy Ci jak najszybciej wykorzystywać nowo nabyte umiejętności na swingowych potańcówkach! Jeśli już tańczysz któryś z tańców swingowych, Collegaite Shag z pewnością doda Ci energii i zwinności. Zainspiruje Cię do nowych rozwiązań i zwróci Twoją uwagę na rytm.

Już dawno wurzuciłeś pierwsze shagowe koty za płoty. Znasz co najmniej dwie wersje kroku podstawowego, potrafisz podstawowe figury takie takie jak free spin, send-out, tuck turn, marynarz czy shag-out i do tego nie przerażają Cię tempa w okolicach 200 BPM. Zaczynasz coraz częściej zmieniać rytmikę kroku podstawowego, wprowadzająć zapętlenia quick-quicków (rock stepy, fish-tail), prowadząć wielokrotne slowy, freeze czy fall'e. Jak tylko słyszysz na imprezie szybsze tempo ochoczo szukasz partnera shagowego partnera do tańca:)

W znajomość z Collegiate Shagiem weszliście już przynajmniej kilka miesięcy temu. Masz za sobą podstawowe kursy Collegiate Shag lub jesteś stałym bywalcem warsztatów weekendowych. Nie są Ci obce podstawowe przejścia takie jak: basket, sugar-push, shag-out, texas tommy, cross kick itp. Bez większych problemów bawisz się rytmiką na kroku podstawowym zapętlając quick-quicki jak i slowy. Zaczynasz myśleć o własnym shagowym stylu i żadne imprezowe tempo nie jest straszne dla Twojego shaga.

Zajęcia przeznaczone dla tych, którzy chcą od siebie wymagać więcej. W czasie kursu skupimy się na naszych indywidualnych umiejętnościach, koniecznych do tańca w parze. Będziemy rozwijać świadomość swojego ciała, koordynację, estetykę i technikę. Popracujemy nad krokami charakterystycznymi dla followerek i leaderów, poznamy nowe stylizacje, będziemy się ślizgać i kręcić ;)

Zajęcia, które są wyzwaniem dla umysłu i dla ciała. Wyzwanie, które w krótkim czasie pomoże Ci wejść na wyższy poziom szybkości i techniki tanecznej. Killer Boogie to układ taneczny bazujący na kroku podstawowym Boogie Woogie (którego nauczysz się na tym kursie), zawierający wiele wspaniałych jazzowych kroków idalnie współgrających z szybką i energetyczną muzyką, do której jest tańczony. Jest też wspaniałą receptą na poprawę humoru, bo zatańczenie go w całości powoduje uśmiech na twarzy i daje nie lada satysfakcję. Zresztą sprawdzcie sami:

Prawdziwie wakacyjne zajęcia - bez stresu, bez zobowiązań, bez narzuconego poziomu i bez określonych kosztów. Po prostu przyjdź i oddaj się w dobre ręce instuktorów, którzy zrobią wszystko, żeby wzbogacić Cię w nową taneczną wiedzę i umiejętności. Poza tym w czasie zajęć znajdzie się czas na ćwiczenia, pytania, odpowiedzi i indywidualne uwagi. Na zajęcia można przychodzić zarówno w parach, grupach jak i w pojedynkę, a zapłacisz za nie na miejscu - ile uważasz za słuszne (do świnki skarbonki) :)

Zajęcia dopasowane do potrzeb, w małej grupie (maksymalnie 3 pary). Zgłoś się, żeby zarezerwować miejsce i nastaw się na intensywną pracę pod okiem instruktorów. Możesz popracować nad tym, na co zwykle brakuje Ci czasu lub zdać się na doświadczenie i dobre oko instruktorów, którzy pomogą Ci dopasować najlepsze ćwiczenia. Możesz mieć ich tylko dla siebie lub podzielić się ich czasem i własnymi kosztami z innymi (najlepiej na tym samym poziomie).

Rejestracja

Szczęśliwi jazzu nie liczą, ale… :)

ZAREJESTRUJ SIĘ

Rejestracja do grup wakacyjnych

Chcesz zacząć tańczyć swinga?

Rejestracja do grup jest otwarta przez cały czas. Kurs Let’s Start jest otwierany co 3 miesiące (na początku każdego trymestru) lub wtedy, kiedy zbierze się wystarczająca ilość osób. Wypełnij formularz, żeby dostać od nas szczegółowe informacje.

Kontynuujesz naukę tańca?

Aby zapisać się do grup Let’s go, Let’s Move i Let’s Play musisz wypełnić formularz rejestracji. Jeśli chcesz trafić do grupy Let’s Move lub Let’s Play obowiązuje Cię udział w przesłuchaniu (w wyznaczonym przez nas terminie przed rozpoczęciem trymestru lub indywidualnie). Pamiętaj - audition to nie egzamin ;) Jego celem jest stworzenie grup o wyrównanym poziomie, na czym najwięcej zyskują kursanci. Co, jeśli po pewnym czasie chciałbyś przenieść się do wyższej grupy? To zależy od Ciebie. Pracuj w swoim rytmie, a instruktorzy podpowiedzą Ci, która grupa odpowiada Twojemu aktualnemu poziomowi.

Cennik

KURS
2 TYGODNIOWY
6H
120
INTENSYWNY KURS
TYGODNIOWY
6H
120
KURS
LET'S START
18H
350
KURS
LET'S START INTENSIVE
18H
350
PRIVATE
GROUP CLASS
1,5H
200 zł/grupa
ZNIŻKA
10%
PRZY WYBORZE
2
KURSÓW
ZNIŻKA
15%
PRZY WYBORZE
3
KURSÓW

Płatności za zajęcia należy dokonać przed rozpoczęciem trymestru, do 7 dni od otrzymania wiadomości mailowej ze szczegółami płatności. Istnieje możliwość zapłaty w ratach. W tej sprawie prosimy o indywidualny kontakt. Brak wpłaty w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z zajęć i wykreślenie z listy kursantów.

Zbyt duże obciążenie dla Twojego portfela? Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

O nas

Szkoła tańców swingowych "Jazz Like That" powstała w wyniku współpracy grupy zapalonych tańcerzy. Wspólnie chcemy rozwijać scenę swinga w Krakowie poprzez organizację regularnych kursów tańca, potańcówek oraz festiwali. Szkoła umiejscowiona jest w ścisłym centrum Krakowa, gdzie tańczymy i uczymy tańczyć. Prowadzimy regularne kursy tańców swingowych z lat 20., 30. i 40. Organizujemy wydarzenia związane z kulturą Złotej Epoki Swingu: koncerty, potańcówki, warsztaty z polskimi i zagranicznymi instruktorami, festiwale. Tak możemy o sobie powiedzieć w encyklopedycznym skrócie. A tak po prostu – jesteśmy grupą pasjonatów muzyki i tańców swingowych, którzy postanowili zrobić coś, aby dzielić się swoją pasją i wiedzą z innymi. Łączy nas miłość do tańca, ruchu, ludzi i oczywiście do Jazzu!

Nasz zespół tworzą zarówno uznani w środowisku instruktorzy tańca, jak też świetni koordynatorzy, którzy mają na koncie organizację międzynarodowych wydarzeń tanecznych. Stawiamy nie tylko na wysoki poziom nauki tańca i rozwoju ruchowego, ale przede wszystkim na budowanie tanecznej społeczności. Chcemy gromadzić wokół tej idei jak największą ilość osób kreatywnych, otwartych i pełnych energii.

Kontakt

Masz pytania, sugestie, skargi, zażalenia, pochwały albo po prostu chcesz pogadać?

Napisz do nas:

Informacje o potańcówkach i festiwalach:

Lokalizacja

Kursy tańca odbywać się będą w Pałacu Spiskim na Rynku Głównym w Krakowie. Czeka tam na Was niemal 200m2 tanecznego parkietu z widokiem na największy rynek w Europie. Wspaniałe miejsce nie tylko na zajęcia, ale i practisy, potańcówki, koncerty, wystawy, spotkania...

Tymczasem – rzut okiem na okna, z których Jan III Sobieski podziwiał sztuczne ognie na krakowskim rynku.

Pałac Spiski

Dokładny adres:

Jazz Like That

Rynek Główny 34, piętro 1.

Kraków, Polska

Jazz Lkie That Logo
made by kubu