O nas

Szkoła tańców swingowych "Jazz Like That" powstała w wyniku współpracy grupy zapalonych tańcerzy. Wspólnie chcemy rozwijać scenę swinga w Krakowie poprzez organizację regularnych kursów tańca, potańcówek oraz festiwali. Szkoła umiejscowiona jest w ścisłym centrum Krakowa, gdzie tańczymy i uczymy tańczyć. Prowadzimy regularne kursy tańców swingowych z lat 20., 30. i 40. Organizujemy wydarzenia związane z kulturą Złotej Epoki Swingu: koncerty, potańcówki, warsztaty z polskimi i zagranicznymi instruktorami, festiwale. Tak możemy o sobie powiedzieć w encyklopedycznym skrócie. A tak po prostu – jesteśmy grupą pasjonatów muzyki i tańców swingowych, którzy postanowili zrobić coś, aby dzielić się swoją pasją i wiedzą z innymi. Łączy nas miłość do tańca, ruchu, ludzi i oczywiście do Jazzu!

Nasz zespół tworzą zarówno uznani w środowisku instruktorzy tańca, jak też świetni koordynatorzy, którzy mają na koncie organizację międzynarodowych wydarzeń tanecznych. Stawiamy nie tylko na wysoki poziom nauki tańca i rozwoju ruchowego, ale przede wszystkim na budowanie tanecznej społeczności. Chcemy gromadzić wokół tej idei jak największą ilość osób kreatywnych, otwartych i pełnych energii.

Zajęcia

Kursy tańca odbywają się od początku października do końca czerwca w systemie trymestrów. Każdy kurs składa się z 3 trymestrów, a każdy trymestr to 3 miesiące nauki. Pojedyncze zajęcia trwają 90 minut, w tym ostatnie 15 minut to czas na ćwiczenie materiału i indywidualny feedback od instruktorów.

I trymestr: 1.10-21.12

II trymestr: 8.01-25.03

III trymestr: 3.04-23.06

Dni wolne od zajęć to: 2017: 31.10-2.11; 2018: 1.01-7.01, 31.05

Opis zajęć

 • Lindy Hop
 • Collegiate Shag
 • Solo Jazz

 • Let's Start 1
 • Let's Start 2
 • Let's Go
 • Let's Move
 • Let's Play - Fun&Joy
 • Let's Play - Blood&Tears
 • Turbo turtle
 • Crazy rabbit

Wybierz taniec, a potem poziom

(można też klikać na harmonogram)

Zaczynasz swoją przygodę z Lindy Hop. Nieważne czy coś wcześniej tańczyłeś, czy to Twoje pierwsze taneczne kroki. Jedyne wymagania, jakie musisz spełniać aby zapisać się na ten poziom, to chęć nauki, zabawy i odrobina pracowitości. Podczas kursu dowiesz się, czym jest Lindy Hop i jak można tańczyć w parze do muzyki swingowej. Wprowadzimy Cię w klimat retro-potańcówek z czasów Ery Swingu i sprawimy, że sala przepełniona tancerzami nie będzie Ci straszna. Poznasz podstawowe pojęcia i kroki charakterystyczne dla tej techniki oraz nauczysz się tańczyć do utworów o różnym tempie.

Kontynuacja kursu Lindy Hop - Let's Start 1. Jesteś wciąż na początku swojej przygody z Lindy Hopem, ale znasz już podstawowe rytmiki, przejścia, figury i próbujesz swoich sił na potańcówkach. Podczas kursu dowiesz się więcej o Lindy Hop i o muzyce swingowej. Sprawimy, że będziesz się czuł coraz pewniej w czasie retro-potańcówek z czasów Ery Swingu i oswoisz się z salą przepełnioną tancerzami. Poznasz kolejne pojęcia i kroki charakterystyczne dla tej techniki oraz nauczysz się tańczyć do utworów o coraz szybszym tempie.

Znasz już podstawy Lindy Hop i tańczysz przynajmniej od kilku miesięcy (tzn. masz za sobą kurs Let’s start, odpowiadający mu kurs w innej szkole tańców swingowych lub kilka warsztatów weekendowych i sporo potańcówek :) Potrafisz tańczyć w rozliczeniach 6-count i 8-count w rytmice groove walk i triple step. Znasz podstawowe przejścia, takie jak: he goes, she goes, promenade, tuck turn, send out, lindy circle, side passes i basic swing out. Na tym kursie poszerzysz swój repertuar tanecznych kroków i przejść, nabierzesz swobody w prowadzeniu i podążaniu. Uporządkujesz swoje podstawy i dowiesz się znacznie więcej o technice Lindy Hop. Poznasz strukturę muzyki swingowej i rozwiniesz umiejętność improwizacji w tańcu w parze.

Na dobre wsiąknąłeś już w swingowy klimat – masz za sobą regularne kursy i warsztaty na międzynarodowym poziomie, a na potańcówkach czujesz się jak ryba w wodzie. W tańcu nie boisz się improwizacji i zaczynasz tworzyć własne wariacje. Potrzebujesz usystematyzowania swojej wiedzy i pracy nad świadomością ciała. Ten kurs pozwoli Ci zarówno na powrót do podstaw, jak też rozwinie Twoje umiejętności w zakresie muzykalności i improwizacji. Dowiesz się, jak możesz w pełni wykorzystywać swoją rolę na parkiecie jako leader lub follower – być aktywnym i kreatywnym, minimalizować zbędne sygnały i inspirować swoich partnerów/partnerki.

Masz za sobą przynajmniej dwa swingowe lata przepełnione potańcówkami i zajęciami, a na zagranicznych warsztatach kwalifikujesz się do grup advanced lub intermediate/advanced. Swój poziom oceniasz jako zaawansowany, ale chcesz wciąż rozwijać swoją technikę taneczną na regularnych zajęciach. Taniec to dla Ciebie przede wszystkim dobra zabawa w dobrym towarzystwie – nie interesuje Cię zdobywanie kolejnych trofeów i katorżnicza praca na zajęciach. Na tym kursie dostaniesz to, co jest Ci najbardziej potrzebne – nowe inspirujące wariacje, technikę Lindy Hop na zaawansowanym poziomie, sporą dawkę wiedzy z zakresu muzykalności. Niewielka grupa i wyrównany poziom pozwolą Ci wykorzystać do maksimum czas na zajęciach. Istotnym elementem zajęć jest practis, czyli własne/w parze ćwiczenie i przyswojenie poznanego materiału pod okiem instruktorów oraz indywidualny feedback.

Uważasz, że treningów nigdy dosyć. Jesteś tytanem pracy, a swing to Twoje drugie imię. Nie straszna jest Ci krytyka i ciągłe uwagi od instruktorów. Będziesz pracować bez wytchnienia, aż osiągniesz zamierzone cele. Potrafisz przez półtorej godziny bez przerwy ćwiczyć rock step, a owce przed snem liczysz tylko do ośmiu. Ten kurs jest dla Ciebie. Sporo uwagi poświęcimy podstawom tanecznym – posłużą temu między innymi długie rozgrzewki, podczas których będziemy szlifować technikę obrotów, poznawać elementy klasyki, rozciągać i gimnastykować nasze ciała. Zajęcia będą się opierać w dużej mierze na pracy własnej – wymagają więc dyscypliny i wewnętrznej motywacji.

To początek Twojej ścieżki krokami Collegiate Shag. Jesteś osobą energetyczną, żywiołową i uwielbiasz skoczne swingowe rytmy. Lubisz lub chcesz spróbować tańczyć w parze oraz popracować nad swoją kondycją i muzykalnością. Na tym kursie poznasz fundamenty Collegiate Shag, nauczysz się kroku podstawowego oraz bazowych przejść. Nabędziesz umiejętność tańczenia nawet do bardzo szybkiej muzyki – nie tracąc przy tym oddechu. I co najważniejsze – pomożemy Ci jak najszybciej wykorzystywać nowo nabyte umiejętności na swingowych potańcówkach! Jeśli już tańczysz któryś z tańców swingowych, Collegaite Shag z pewnością doda Ci energii i zwinności. Zainspiruje Cię do nowych rozwiązań i zwróci Twoją uwagę na rytm.

Z Collegiate Shagiem poznaliście się już przynajmniej kilka miesięcy temu i polubiliście z wzajemnością. Masz już za sobą podstawowy kurs Collegiate Shag lub byłeś na kilku warsztatach weekendowych i ćwiczysz podczas potańcówek. Nie są Ci obce podstawowe przejścia takie jak: send out, side pass, tuck turn, basket, sugar push oraz basic shag out. Na tym kursie poznasz nowe przejścia i wariacje rytmiczne. Poprawisz połączenie z partnerem i zyskasz większą wolność dzięki umiejętności prowadzenia i podążania dowolnej ilości "slowów" oraz "quicków". Poprawisz swoją muzykalność, zdolności improwizacyjne i popracujesz nad różnicowaniem energii podczas tańca. Nauczysz się wplatać w taniec jazzowe kroki oraz podstawowe air-stepy.

Kurs solo, szczególnie polecany wszystkim tancerzom na zaawansowanym poziomie. Praca odbywa się na dwóch poziomach: poznawania jazzowych kroków i fragmentów choreografii oraz rozwijania indywidualnych umiejętności przydatnych w tańcu w parze. Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli:

Tańczysz od dawna, ale nie widzisz postępów lub są one zbyt wolne

Chcesz się dowiedzieć, jak możesz być bardziej odpowiedzialny za swój taniec (także tańcząc w parze)

Chcesz uzyskać więcej swobody w tańcu solo

Chcesz poszerzyć swój repertuar jazzowych kroków

Rejestracja

Szczęśliwi jazzu nie liczą, ale… :)

ZAREJESTRUJ SIĘ

Rejestracja otwarta dla grup początkujących

Chcesz zacząć tańczyć swinga?

Rejestracja do grup jest otwarta przez cały czas. Kurs Let’s Start jest otwierany co 3 miesiące (na początku każdego trymestru) lub wtedy, kiedy zbierze się wystarczająca ilość osób. Wypełnij formularz, żeby dostać od nas szczegółowe informacje.

Kontynuujesz naukę tańca?

Aby zapisać się do grup Let’s go, Let’s Move i Let’s Play musisz wypełnić formularz rejestracji. Jeśli chcesz trafić do grupy Let’s Move lub Let’s Play obowiązuje Cię udział w przesłuchaniu (w wyznaczonym przez nas terminie przed rozpoczęciem trymestru lub indywidualnie). Pamiętaj - audition to nie egzamin ;) Jego celem jest stworzenie grup o wyrównanym poziomie, na czym najwięcej zyskują kursanci. Co, jeśli po pewnym czasie chciałbyś przenieść się do wyższej grupy? To zależy od Ciebie. Pracuj w swoim rytmie, a instruktorzy podpowiedzą Ci, która grupa odpowiada Twojemu aktualnemu poziomowi.

Cennik

Za co płacę?

1 rok = 3 trymestry = ponad 50 godzin zajęć!

1 trymestr = 18 godzin zajęć = 16,5 godz. regularnych zajęć + 1,5 godz. dodatkowych warsztatów

Ile płacę?

*Płatność za zajęcia przed każdym trymestrem

1 trymestr = 350 zł (niecałe 20 zł za jedną godzinę)

Zniżki

10% zniżki przy zapisie na 2 kursy

20% zniżki przy zapisie na większą ilość kursów

Płatności za zajęcia należy dokonać przed rozpoczęciem trymestru, do 7 dni od otrzymania wiadomości mailowej ze szczegółami płatności. Istnieje możliwość zapłaty w ratach. W tej sprawie prosimy o indywidualny kontakt. Brak wpłaty w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z zajęć i wykreślenie z listy kursantów.

Zbyt duże obciążenie dla Twojego portfela? Skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Kontakt

Masz pytania, sugestie, skargi, zażalenia, pochwały albo po prostu chcesz pogadać?

Napisz do nas:

Informacje o potańcówkach i festiwalach:

Lokalizacja

Kursy tańca odbywać się będą w Pałacu Spiskim na Rynku Głównym w Krakowie. Czeka tam na Was niemal 200m2 tanecznego parkietu z widokiem na największy rynek w Europie. Wspaniałe miejsce nie tylko na zajęcia, ale i practisy, potańcówki, koncerty, wystawy, spotkania...

Tymczasem – rzut okiem na okna, z których Jan III Sobieski podziwiał sztuczne ognie na krakowskim rynku.

Pałac Spiski

Dokładny adres:

Jazz Like That

Rynek Główny 34, piętro 1.

Kraków, Polska

Jazz Lkie That Logo
made by kubu