Rzuć wszystko
I swinguj w Bieszczadach

Dlaczego obóz?

Wraz ze szkołą Shim Sham z Warszawy postanowiliśmy stworzyć wydarzenie, które ma na celu połączyć to, co w swingu najważniejsze – taniec i możliwość obcowania z innymi pozytywnie zakręconymi i pełnymi pasji ludźmi.

Dzięki wspólnemu wyjazdowi na kilka dni (i nocy:)) poza wieloma godzinami zajęć i beztroskiego tańca na imprezach, bez obawy o obowiązki dnia następnego, będziemy mieć mnóstwo czasu na integrację, rozmowy, zabawy, wycieczki, pływanie, granie w planszówki, gumę, klasy, lub przysłowiowe zbijanie bąków ;)

Wierzymy, że będzie to wyjazd, po którym zostanie nam wiele miłych wspomnień, nowe znajomości i zapas energii na zbliżającą się już wtedy jesień.

Miejsce pobytu

Na kilka dni wprowadzimy się do kompleksu wypoczynkowego Uroczysko. Na terenie ośrodka jest mnóstwo miejsca do spędzania wolnego czasu: boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, letni basen odkryty. Ośrodek posiada również największą w Bieszczadach chatę dymną, w której bez względu na pogodę odbywają się ogniska i biesiady na 100 i więcej osób. Do dyspozycji będziemy mieć również trzy prawie 200-metrowe sale taneczne z lustrami (i widokiem na góry z co najmniej jednej z nich:).

osrodek4.jpg

Noclegi

Do wyboru są dwie opcje noclegowe:

 1. w ośrodku Uroczysko – dostępne są pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z podstawowym wyposażeniem oraz łazienkami. W ośrodku znajduje się także jadalnia, więc na śniadania będzie można chodzić w kapciach :) Cena za pokój 2-osobowy jest wyższa od pokoi wieloosobowych (tj. 3- i 4-osobowych).
 2. domki – mają dwa poziomy oraz taras (układ – salon, mały pokoik i łazienka na dole, dwie sypialnie u góry). W domkach można zamieszkać w grupach 6-10 osobowych, ale ze względu na jedną łazienkę i ilość przestrzeni rekomendujemy mieszkanie w sześcioro. Cena za miejsce w domku jest niezależna od ilości mieszkańców i jest równa cenie za pokój wieloosobowy w ośrodku. Domki znajdują się w odległości 90 sekund spacerem od ośrodka (sprawdziliśmy :)).

Ważne informacje

 • Dzieci do lat 3: bezpłatnie
 • Dzieci powyżej 3 lat: płatność 50%
 • Wi-Fi – obecnie dostępne jest jedynie w ośrodku, ale możliwe, że do końca sierpnia pojawi się także w domkach.
 • Parking – bezpłatny
 • Wyżywienie: dostępne opcje mięsna, wegetariańska, wegańska oraz bezglutenowa (ta ostatnia płatna dodatkowo 10 zł/dzień)
 • Zwierzęta: nie mogą przebywać w ośrodku

Rejestracja

Zarejestruj się

Otwarcie rejestracji: 6 lipca o 14:14

Uwaga! Rejestracja jest otwarta dla wszystkich chętnych, ale do 9 lipca będziemy w pierwszej kolejności przyjmować kursantów ze szkół Jazz Like That i Shim Sham.

Jako kursantów JLT i Shim Shama uznawać będziemy wszystkich uczęszczających do tych szkół na jakikolwiek kurs regularny lub wakacyjny w okresie od 1.01.2020 do chwili obecnej

Ilość miejsc na opcję weekendową (3 noclegi) jest ograniczona!

Cennik

cennik oboz 3.png

Zajęcia taneczne

 • Lindy Hop na 2 poziomach (opcja tygodniowa: 14 godz., opcja weekendowa: 6 godz.) - zajęcia 75 minut
 • Solo Jazz na 2 poziomach (opcja tygodniowa: 9 godz., opcja weekendowa: 4,5 godz.) - zajęcia 90 minut
 • Dodatkowe zajęcia na poziomie open: Collegiate Shag, Balboa, Aerials - 90 minut
 • Tastery przed każdą imprezą - 60 minut

Instruktorzy: Maria i Rafał Ślęczka, Weronika i Michał Kwiatkowscy, Ania Nowak i Mateusz Wolski, Bogna Jabłońska-Kwast i Piotr Kwast, Kasia i Tomek Miotk, Aleksandra Szatkowska, Paweł Wach, Karolina Łukjaniuk, Piotr Wicijowski, Gosia Gołąb, Roland Ruciński, Michał Trefniś i Ada Szczepaniuk

Harmonogram

harmonogram oboz 2.png

POZIOMY

Zajęcia podczas obozu są przewidziane dla osób, które już tańczą. Na kursy od podstaw zapraszamy do naszych szkół w Krakowie i Warszawie 😊

W normalnych okolicznościach w opisach określilibyśmy, jak długo należy tańczyć, aby być na danym poziomie, ale wiemy, że pandemia wszystkim zaburzyła poczucie czasu, więc sugeruj się głównie wymienionymi umiejętnościami :)

Zajęcia będą prowadzone w trybie warsztatowym – na każdym poziomie będzie więc kilka ciekawych tematów, różni instruktorzy i będziemy mierzyć się z bardziej intensywnym trybem pracy w stosunku do regularnych kursów (będzie więcej materiału :)). Każdy więc powinien znaleźć coś, co trafi w jego taneczne gusta.

Ilość poziomów Lindy Hop może się zwiększyć w razie dużej ilości zainteresowanych.


Lindy Hop Poziom 1

Naukę Lindy rozpocząłeś przynajmniej rok temu (lub dawniej). Znasz już podstawy Lindy Hopa i potrafisz je tańczyć na wyrywki. Twoje nogi z łatwością wytupują groove walki i triple stepy, a kostki i kolana miękko zginają się w rytm wolniejszej i szybszej muzyki. Znasz lindyhoppowy elementarz figur: side passy, tuck turn, send out, she goes, he goes, promenady, swing out, lindy circle, sugar push oraz podstawy Charlestona. Wiesz, czym jest fraza muzyczna i znasz proste sposoby na jej zaakcentowanie w tańcu. Coraz częściej próbujesz improwizować i przemycać do tańca coś własnego :)


Lindy Hop Poziom 2

Tańczysz przynajmniej od dwóch/trzech lat (co oznacza, że rozpocząłeś swoją przygodę z Lindy w pięknych czasach przed covidem), a może i nawet wiele dłużej (i uważasz się za swingowego dinozaura :P) Czujesz, że taniec jest dla ciebie czymś więcej, niż miłym spędzeniem godziny czasu raz w tygodniu :) Masz w małym palcu wszystkie figury opisane w Poziomie 1, znasz sporo wariacji bazujących na tych figurach i tańczysz je do wolnej i szybkiej muzyki. W tańcu skupiasz się na technice prowadzenia i podążania, pracujesz także nad muzykalnością. Zwracasz też uwagę na estetykę tańca. Znasz wariacje na swingoucie i zmieniasz dynamikę tańca np. przez prowadzenie stepów, freezów, slow motion itp. Tańczysz podstawowe przejścia i figury Charlestona (Charleston 20’s, tandem, hand to hand itp.) Bywasz lub bywałeś na potańcówkach oraz warsztatach. Znasz też przynajmniej podstawowe kroki authentic jazzowe.


Solo Jazz Poziom 1

Swój poziom tańca solo mógłbyś określić jako „początkujący plus” ;) W praktyce oznacza to, że potrafisz poprawnie wykonywać bounce do wolnego i szybkiego tempa (zarówno na grove walkach, triple stepach, jak i kick stepach) wiesz, czym jest fraza, słyszysz (albo pracujesz nad tym, żeby słyszeć) 1 i 8 w muzyce :) Znasz sporo authentic jazzowych kroków, w tym Shim Shama, a także podstawowy krok charlestona (tańczony na groove walkach i kick stepach). Może się też zdarzyć, że nigdy nie chodziłeś/aś na kurs Solo Jazz ale tańczysz Lindy od kilku lat - wtedy ten poziom jest również dla Ciebie :)


Solo Jazz Poziom 2

Jesteś już przynajmniej średnio zaawansowanym tancerzem authentic jazzowym. Znasz sporo kroków oraz ich wariacje. Wiesz także, które z nich tańczone są w uderzeniach parzystych, a które w nieparzystych (i najczęściej udaje ci się tak je wykonywać ;))

Twoje stopy poprawnie układają się w Apple Jackach czy Charleston 20’s. Wiele figur solo jazz potrafisz rozpocząć też od drugiej nogi. Swobodnie tańczysz Charlestona i podstawowe wariacje na nim, także w szybkim tempie. Dobrze się czujesz w odtwarzaniu choreografii, ale zaczynasz również samodzielnie improwizować, zwracając uwagę na muzykalność.


Zajęcia dodatkowe (Shag i Balboa) - poziom open. Przeznaczone są dla osób, które znają już te techniki taneczne. Poziom open oznacza, że należy znać co najmniej podstawy tych tańców, ale mile widziane są też bardziej zaawansowane umiejętności w danej technice. Tematy, figury i przejścia w ramach zajęć open będą zróżnicowane poziomowo (często zaczynać będziemy od czegoś prostego, co zaprowadzi nas do zaawansowanych przejść lub kombinacji). Dzięki temu nikt nie powinien się nudzić i znajdzie coś dla siebie niezależnie od poziomu.


Na zajęcia Aerials można przyjść tańcząc dowolną z technik Lindy Hop, Balboa lub Collegiate Shag, ale na tych zajęciach będziemy tańczyć w stałych parach (sparować się można już na miejscu ;)). Doświadczenie w aerialsach nie jest wymagane, ale dobra koordynacja i świadomość ciała wskazane.

Dojazd

Adres: Zwierzyń 19 38-623 Uherce Mineralne

Można dojechać na własną rękę: samochodem lub autobusem (lub innym pojazdem ;)). Istnieje też opcja zorganizowania wspólnego dojazdu wynajętym autokarem, jeśli zbierze się wystarczająca ilość chętnych. Takie pytanie pojawi się w formularzu rejestracji, więc nie przegapcie go :)

Atrakcje

Bieszczady to region uznawany przez wiele osób za najdzikszy i najpiękniejszy w Polsce. Obszar ten wypełniony jest po brzegi bujną roślinnością, wspaniałymi lasami, zjawiskowymi górami, wieloma gatunkami wolno żyjących zwierząt i świeżym, górskim powietrzem :) Nie zabraknie też wody, wszak zaledwie kilka kilometrów od Zwierzynia położone jest jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce – jezioro Solińskie.

W Bieszczadach nie brakuje atrakcji turystycznych. Są nimi m.in. dziesiątki szlaków turystycznych, punktów widokowych, tras rowerowych, pomników przyrody, malownicze miejscowości, rezerwaty, muzea, parki, spływy kajakowe.

Wokół ośrodka Uroczysko rozciąga się jedna z największych w Bieszczadach sieć szlaków rowerowych i wędrówek pieszych. I jeśli macie ochotę na rower, to nie musicie go ze sobą brać – ośrodek ma swoją wypożyczalnię z 12 sztukami rowerów górskich.

W Uhercach Mineralnych są cieszące się ogromną popularnością Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. Jeśli macie ochotę z nich skorzystać, to polecamy zarezerwować sobie miejsca w wyprzedzeniem :)

W okolicy jest także Szkoła Rzemiosła. W pochodzącej z początku XX-wieku szkole w Uhercach Mineralnych możesz utoczyć garnek, napisać pozdrowienia według zasad przedwojennej kaligrafii, albo nauczyć się wypiekać tradycyjne proziaki w wiejskim piecu.

Jazz Lkie That Logo
made by kubu