Sekcja Boogie

Co nas łączy?

Taniec

Naszą społeczność definiuje przede wszystkim boogie woogie - zakorzeniony w jazzie taniec w parze, wręcz idealnie dopasowany do energicznej i szalonej muzyki lat 50. Uwielbiamy jego energię i dynamikę, nacisk na interpretację muzyki, słuchanie partnera, szukanie własnego stylu, improwizację i poczucie humoru, a także szeroki wachlarz charakteru w zależności od tempa piosenki. Tańcząc wolne boogie budujemy napięcie aby następnie je rozładować zaskakującymi, bardziej dynamicznymi akcentami. Przy bardziej rytmicznej muzyce stawiamy na komfortową i wesołą zabawę z partnerem i muzyką. Szybkie tempo pozwala nam natomiast całkowicie ponieść się muzyce i zaprezentować gamę efektownych i zwariowanych figur. Tańczymy przede wszystkim dla relaksu i przyjemności, jeździmy na festiwale i wydarzenia gdzie spotykamy inne osoby zakręcone tak jak my na punkcie boogie, a najbardziej ambitni z nas rozwijają się przez walkę o trofea wśród bardzo rozwiniętej sceny turniejowej.

boogie_taniec.jpg

Muzyka

Tańczymy do muzyki, która rządziła na parkietach w połowie ubiegłego wieku: pełen energii rock-n-roll Richarda, buntownicze rockabilly Perkinsa, dwuznaczny rhythm-n-blues Turnera, zabawna mieszanka swinga i bluesa Primy, wokalne boogie woogie Milburna, miłosne ballady Presleya, kojący soul Cooke’a czy nastrojowy doowop Plattersów. Nazwanie tego wszystkiego rock-n-rollem nie oddaje bogactwa formy, energii i emocji, które ta muzyka ze sobą niesie. Nie tylko słuchamy nagrań minionej epoki, ale też szukamy i wspieramy współczesnych artystów, którzy kultywują te gatunki na festiwalach muzycznych i tanecznych. Żadne nagranie nie odda atmosfery i energii muzyków, którzy tańczą, skaczą po instrumentach czy grają na jednym pianinie w osiem osób. To trzeba przeżyć samemu!

boogie_muzyka.webp

Styl

Kochamy modę lat 50. za jej niesamowitą różnorodność. To nie jest jeden konkretny styl, ale miks przedwojennej klasyki z powojennym buntem. Możemy wyglądać jak weteran dopiero co zażegnaj wojny w reprezentacyjnym mundurze, jak Frank Sinatra w marynarce i krawacie, jak młody buntownik na motocyklu w jeansach i skórzanej kurtce, jak studentka w białych trampkach i koledżówce, jak czarująca dziewczyna z plakatu w sukience w grochy i kolorowej chuście we włosach albo jak fan gry w kręgle w luźnej koszuli w paski. Każdy z nas może tu odnaleźć swój własny i niepowtarzalny styl.

boogie_styl.jpg

Co robimy?

Bawimy się

Organizujemy kameralne imprezy taneczne i spędzamy wspólnie czas.

Tworzymy społeczność

Jeteśmy częścią większej swingowej rodziny. Tańczymy też inne tańce swingowe i mamy wielu przyjaciół w innych miastach.

Uczymy się tańczyć

Rozwijamy swoje umiejętności taneczne na regularnych kursach, warsztatach i treningach.

Jeździmy na wydarzenia

Bierzemy udział w festiwalach muzycznych i warsztatach tanecznych, poznając wkręcone osoby z innych miast.

Przygotowujemy pokazy

Chętnie prezentujemy przygotowane wcześniej układy lub występujemy zupełnie spontanicznie na imprezach czy w miejscach publicznych.

Gramy i śpiewamy

Wielu z nas gra na instrumentach, a wspólne śpiewanie jest częstym elementem naszych spotkań.

boogie_corobimy.jpg

Chcesz nas poznać?

Jeśli Twoje serce zabiło nieco szybciej patrząc na to co robimy, to nie czekaj ani chwili i dołącz do nas! Najprościej zrobić to przez zapisanie się na regularny kurs tańca od podstaw. Możesz też nas poznać na najbliższym treningu lub potańcówce. Zachęcamy do kontaktu emailowego lub przez media społecznościowe. Jesteśmy otwarci na każdą osobę, którą pociąga ten klimat!

Sprawdź wydarzenia Zapisz się na kurs Napisz do nas

Galeria zdjęć

Galeria wideo

Jazz Lkie That Logo
made by kubu